پیام ارز رمزنگار ترون؛ اینترنت را بدون مرکزیت کنید

ترون(tron) یک پروژه بلندپروازانه برای ایجاد زیر ساخت یک فضای مجازی بدون مرکزیت است. پروتکل ترون، یکی از بزرگترین سیستم عامل های مبتنی بر بلاک چین است. این پروتکل، به اپلیکیشنهای بدون مرکزیتی که در اکوسیستم ترون قرار دارند، پشتیبانی مقیاس پذیر، با زمان در دسترس بودن بالا و بازدهی بالا را  ارایه می دهد. در واقع ترون(tron) یک پلت فرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است که هدف آن ایجاد یک سیستم رایگان  با تکنولوژی ذخیره سازی توزیع شده، جهت به اشتراک گذاری محتوای دیجیتال است. شعار ترون و پیام ترون به کاربرانش این است که اینترنت را بدون مرکزیت کنید.
ترون در ۹ سپتامبر ۲۰۱۷ عرضه و معرفی شد. مدیر عامل این شرکت جاستین سانگ نام دارد که نماینده سابق ارز ریپل در چین بوده است. دفتر این ارزدر پکن چین قرار دارد
مدیر اجرایی شرکت جاستین سونگ، که دارای یک تیم توسعه داخلی است که شامل استادان فن آوری مشهوری است. این مقاله به بررسی شبکه Tron، عملکرد آن و ارز دیجیتال آن (TRX) می پردازد.
با استفاده از فن آوری بلاک چین ترون قصد دارد فاصله بین تولیدکنندگان محتوا و مصرف کنندگان آن را با حذف واسطه از بین ببرد، که نتیجه آن کاهش هزینه ها برای مصرف کنندگان و درآمد مستقیم و مطلوب برای تولیدکنندگان محتوا خواهد بود و بنابراین هر دو طرف سود خواهند برد.
برای مثال می توان به سایت Netflix اشاره کرد که یک سایت ارائه سرویس های سرگرمی مانند فیلم و … است. برای تماشا فیلم نیاز است که مبلغی پرداخت شود. سایت بخشی از این مبلغ را به تولید کننده خواهد داد و مبلغی را به عنوان میزبانی فیلم بر روی پلت فرم خود برداشت خواهد کرد که این همان واسطه اشاره شده خواهد بود. Tron این مدل کسب و کار را بر روی شبکه بلاک چین قرار می دهد. هدف آن حذف واسطه هایی مانند Netflix ، و در اختیار دادن شبکه به تولیدکنندگان محتواست که بتوانند به طور مستقیم محتوای تولید شده خود را در اختیار مصرف کنندگان قراردهند.
ترون به وضوح چشم انداز و برنامه های دراز مدت خود را ارائه کرده است که باعث حمایت جامع و گسترده سرمایه گذاران غنی چینی شده است. بسیاری از توسعه دهندگان سایت علی بابا در اواخر سال ۲۰۱۷ به تیم توسعه ترون پیوستند و شایعاتی نیز مبنی بر مشارکت بین علی بابا و ترون وجود دارد.
ترونیکس(TRX) چیست؟
شبکه ترون از ارزدیجیتالی به نام ترونیکس استفاده می کند. در فوریه ۲۰۱۸ TRX در بین ۱۵ ارز برتر قرار گرفت.
وبسایت رسمی ترون
https://tron.network/enindex.html
جستجوگر ترون
جهت جستجوی تراکنشها و آدرسهای ترون می توانید از جستجوگرهای زیر استفاده نمایید:
https://etherscan.io/token/0xf230b790e05390fc8295f4d3f60332c93bed42e2
https://ethplorer.io/address/0xf230b790e05390fc8295f4d3f60332c93bed42e2

# # # # # # #

Comments are closed.